Solária - stroje na rakovinu?!

by - 29 května

Krásné nedělní odpoledne vám všem,

nadměrné opalování at už v soláriích nebo na slunci představuje zvýšené riziko  poškození pokožky. Jak tedy opalování dávkovat, pokud už se k němu rozhodneme. Jsou solária škodlivější než slunce? Na toto téma si dnes budeme povídat s majitelkou solárního studia s 15letou praxí paní Radkou Lukschalovou. Co se týče  odborného dermatologického pohledu na opalování, tak pokud o to budete mít zájem, pokusím se sehnat dermatologa, který by otázky zodpověděl. Pište proto vaše dotazy dolů do komentářů ☺. Užívejte si léto a nezapomeňte, že všeho moc škodí a proto vystavujte pokožku slunci či soláriu v rozumné míře!

↓↓↓↓↓↓↓↓  KLIK PRO POPIS PRODUKTŮ A DALŠÍ INFO ↓↓↓↓↓↓↓↓


solární studio paní Radky: http://www.sunluko.cz

*Toto video není sponzorované, je točeno čistě z mé vůle, protože toto téma mi přišlo ted před létem jednak aktuální a pak také zajímavé a moc ráda si přečtu vaše názory právě v komentářích.

Sleduj náš vlogovací kanál: https://www.youtube.com/user/miraslife
eshop: štětce Petralovelyhair, clip in vlasy http://www.lovelyhair.cz
snapchat: petralovelyhair
email: petra@lovelyhair.cz
Petra Vančurová, P.O.BOX 212, Jindřichův Hradec 37701

You May Also Like

21 komentářů

 1. Video by se mi líbilo, pokud by se týkalo pouze opalovacích krémů v soláriích a podobných informací pro ty, co solária navštěvují. Tento formát videa alias propaganda je mi ale až odporný - je jasné, že se paní bude tvářit, jak je solárko neškodné a naopak super vhodné. Ona sama má nezdravě vypadající barvu pleti, pravděpodobně jí plet i rychleji stárne dle toho, jak vypadá ve videu. Já osobně jsem sice nikdy v soláriu nebyla, nejsem ale ani jejich velký odpůrce, ale tuto propagandu vážně ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co je na tom za propagandu? Ta by to naopak byla, kdyby se to týkalo pouze opalovacích krémů do solaria a podobně. Tady jsi měla myslím celkem objektivně podané informace, i proto jsem si téma předem nastudovala a myslím, ze už je na každém, co si z toho vezme. Nikdo ve videu neříkal navštěvujte solaria.

   Vymazat
 2. Ahoj Péťo, dlouho jsem zde nic nekomentovala, protože jsem byla otrávená ze všech těch kauz kolem komentářů, ale toto mi nedá. Je jasné, že paní Radka bude "kopat za svůj tým", když se provozováním solária živí, ale jako lékaři se mi opravdu otevírá kudla v kapse. Sama bych do solária v životě nešla, není důvod pěstovat si dobrovolně melanom. Kolegyně, která je špičková dermatoložka, před návštěvou solárií rovněž důrazně varuje. Divím se, že v dnešní době, kdy tolik lidí umírá na rakovinu a snažíme se zdravě jíst, kupujeme si superpotraviny narvané antioxidanty a jinými látkami, které působí preventivně proti vzniku rakoviny, se přesto najdou lidé, kteří dobrovolně navštěvují solária a nedomýšlí důsledky, které ozařování může mít potenciálně na jejich zdraví. Můžeme polemizovat o míře/nemíře, ale existuje ve světě nějaká opravdu spolehlivá, roky a roky výzkumu podložená studie, jaký časový úsek strávený v soláriu je "neškodný"??? Bohužel ne. Do té doby považuji návštěvu solária za hazard se zdravím s příliš velkou cenou za krásu (ačkoliv o kráse by se u některých dam zbarvených do oranžova dalo polemizovat). Toto není ani v nejmenším mířeno proti Tobě samotné, je to jen můj názor na problematiku. Klára

  OdpovědětVymazat
 3. Já na tom žádnou propagandu tedy taky nevidím. Zaznělo tam pro i proti a nikoho nikdo neovlivňoval. Záleží na svobodném rozhodnutí každého, jestli tam zajde nebo ne. Já osobně mám možná tu výhodu, že mám snědší pleť, opaluji se celkem dobře, nečervenám, ale z jara do solária taky párkrát zajdu, už jen z toho důvodu, že mi to slunce prostě chybí a zvedne mi to i náladu. Prohřát se a načerpat trochu energie v zamračeném a sychravém počasí, to není vůbec špatné.

  OdpovědětVymazat
 4. Jak někdo může tvrdit, že umělé záření je zdravější než to přirozené? Opálená pokožka zvedá sebevědomí? Jak tento, s prominutím, škvarek může mít nějaké sebevědomí? Seschlou a papírovou pokožku asi paní nevidí, zrak jí poškodily obličejové výbojky s UVC zářením. Navštěvovat solária je blbost non plus ultra, bohužel jsme tu stále ještě sto let za opicema a tento byznys vřele podporujeme. Co naplat, mladý holky vidí své oblíbenkyně s čokoládovou pletí, tak co by pro to také neudělaly. Souhlasím, že platí všeho s mírou, ale u opalování je to spíše méně je více. Načerpat z jarního sluníčka vitamíny a v létě zůstávat radši ve stínu.

  OdpovědětVymazat
 5. Video nemá žádnou informační hodnotu. Paní není odbornice, není lékařka, o rizicích neví nic nebo je zamlčuje, či možná z vlastního přesvědčení ignoruje. Petra si načetla informace na netu, jako to může udělat kdokoli, když si trochu zagooglí, ale jsou to tak všeobecně známé věci, že už snad ani není potřeba je rozebírat. Informace, že za vznik rakoviny může především strava a životní styl je úplně mimo, protože v souvislosti s opalováním vzniká specifický typ rakoviny v podobě melanomu, na jehož vzniku se největší měrou podílí právě UVB záření. A prezentovat opalování před létem jako jedinou prevenci před spálením vedle varianty "nelézt vůbec na sluníčko" je taky mimo, co takhle se jednoduše poctivě mazat krémy s UV faktory a dodržovat zásady bezpečného opalování, např. nerožnit se celý den přímém slunci. Video tak akorát propaguje salon paní majitelky, že tam má čisto a poctivě vyměňuje trubky. To je vše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale rakovinu můžeš dostat i z normálního slunečního záření venku, a to je dokonce častější než z toho solárka. Rakovinu nedotaneš z toho, že občas na pár minut jdeš do solárka. Jde o čas strávený v solárku, ne že tam půjdeš 2 x na 10 minut a hned dostaneš rakovinu. A měla by sis něco o rakovině zjistit, strava a životní styl tu rakovinu skutečně hodně ovlivňují.

   Vymazat
 6. Ja jsem v solariu jeste nikdy nebyla, nejak me to nelaka, ale nemyslim si, ze by to bylo nebezpecny, kdyz se to dela s mirou. Ale mam krecovy zily a na ty to nejspis neni nejvhodnejsi.

  OdpovědětVymazat
 7. Já myslím, že tím slečna/paní myslela spíše to, že majitelka solária těžko bude říkat, že opalování na sluníčku je lepší, než v soláriu. Proto je tento typ videa jednostranný....

  OdpovědětVymazat
 8. Vzdycky me fascinujou ty lidi, co rikaji "ja bych do solaria v zivote nesla" a pak si v mekaci koupi hamburger anebo ty z vic high society jdou večer grilovat a k tomu si vykouri par cigaret (aktivne nebo pasivne :). To je přece uplne stejny pripad riskantniho chovani, kdy pokud to budu prehanet, samozrejme hrozi rakovina... v normalni mire si s opalovanim v solariu umi organismus dobre vyporadat.

  OdpovědětVymazat
 9. Taky bych u videa uvítala i pohled z druhé strany. Rovnou nějaký rozhovor s odborníkem a dermatologem. Takhle to láká akorát ke shazování solarii nebo jejich zbytečnému obhajování. Ani jedno není dobře. Kdyby tam byla i ta druhá strana, dalo by se líp na tohle téma podiskutovat a lidi by měli objektivnější pohled. Další věc, co mi trošku lezla na nervy, bylo to tvé samo-odpovídání, nevím, jak se cítila paní na kameře, ale nemám moc šanci poznat, jak věci myslí a jaké má myšlenkové pochody, když se nemůže moc projevit.
  Jsem ráda, že sis dala tu práci a oceňuju to, ale tentokrát jsou mé pocity spíš smíšené :).
  PS: Do solaria bych nikdy nevlezla a paní už to s opalováním začíná přehánět, což je trochu ironie vzhledem k věcem, o kterých jste se bavily :D.

  OdpovědětVymazat
 10. Já na tom žádnou propagandu nevidím. Určitě bude zajímavý i názor dermatologa, ale mě video především pomohlo zjistit jak vůbec solária fungují. Za video moc děkuji je super :)

  OdpovědětVymazat
 11. Na co solárium, když sluníčko je zadarmo a s kvalitním opalovacím krémem je dost možná zdravější. Večer kůži namazat panthenolem a když je pořád málo tak použít samoopalovací krém... :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Já preferuji spíš světlou pokožku a do solária by mě ani nenapadlo jít, přesto ráda jsem se na video podívala a dozvěděla se zas něco nového.

  OdpovědětVymazat
 13. Jen dodám, že jsem hledala rozhovor o soláriích s dermatologem a tak přidávám odkaz pro ty, co to zajímá, toto jsme našla:
  https://www.youtube.com/watch?v=UKJ3pSjCrKY

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peto, děkuji za fajn video s paní ze solárka a i za video s dermatologem, které by mohlo zavřít pusy zdejším kritičkám. Sama zvažuju tento rok, zda navštívit solárko či ne a taky bych nerada díky opalování "získala" rakovinu kůže. Myslím si, že to jen potvrdilo moje hypotézy, že nic se nemá přehánět. Záření může mít následky jak venku, tak v soláriích. Ale pokud člověk bude dodržovat určitý zásady jak venku , tak v soláriích, nemá se čeho bát. Pro mě byly obě videa přínosem. Takže děkuju a LÉTU zdar ;-)

   Vymazat
 14. Video mi nepřijde nijak extrémně zaujaté či jako propaganda, navíc o tom riziku solárií taky mluví. Rozhodně si nemyslím, že opalování na slunci by bylo bezpečnější nebo zdravější než v soláriích, i když si to spousta lidí myslí, protože si řeknou je to přirozené = je to zdravé, ale solárium ne, to je umělé, je to tedy nezdravé a na rakovinu. :D Obojí je škodlivé. Co se mě týče, tak já mám svou světlou plet' ráda a je mi úplně jedno, že podle mnohých vypadám nezdravě, jak smrtka atd. Jen samoopalovací krémy jsem kdysi používala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zcela správně. Ideálem je, když každý vychází z toho, co má a co je na něm přirozené a hezké. Třeba žena s křehkou postavou by ideálně měla spíš podtrhávat svou křehkost, přirozenost, třeba i světlou pleť, pokud ji má od přírody a třeba se i špatně opaluje, a ne ze sebe za každou cenu chtít udělat sexici čili něco umělého, tmavého, nadupaného a kdoví co ještě. To pak takové ženy nejsou smířené s tím, co jim nadělila příroda, a jsou vlastně nevyrovnané. Být zcela spokojená sama se sebou, s tím, co mám, to je opravdové umění a v tom podle mě tkví síla osobnosti. Na co se chtít podobat nějakým jiným ženám, jiným typům, a nedat víc na to, co já mám, co je na mě hezké a přirozené, a to nepřehnaně zdůrazňovat? A tohle platí i pro Petru.

   Vymazat
 15. Naprosto souhlasím s Klárou, vystavování se slunečnímu nebo solárnímu záření je vyloženě hazard se zdravím. Kromě zmíněných zdravotních rizik dochází k předčasnému stárnutí pleti - vlivem záření dochází k rozpadu elastinu a kolagenu v pleti a tvorbě pigmentových skvrn. Jako kosmetička to často pozoruji na pleti klientek, které se právě potýkají s následky nedostatečné ochrany pleti či častých návštěv v soláriu.

  OdpovědětVymazat
 16. Mne prislo video zajimave. Jen mne prekvapilo, ze se nepovidalo o ucincich na psychiku. Nikdy jsem solarium nenavstivila, ale uvazovala o tom prave z tohohle duvodu. Kdy je v zime nedostatek svetla a kdyz je, stravite ho v praci zavreni kdesi. Proc nevyuzit solaria pro pozvednutii nalady?
  Primerenost a ruznorodost neni nikdy skodliva.
  Jinak ja se moc o kosmetiku a liceni nezajimam, ale u tvych stranek jsem zustavala verna. Moc se mi libi tvoje videa a predevsim tvoje nadseni, co z toho sala.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář, dělají mi ohromnou radost :)! Komentáře jsou moderované tzn. objeví se až po schválení! Než něco napíšete, rozmyslete si, zda byste to chtěli číst vy a prosím, hlavně slušně. Děkuji všem za pochopení!

Instagram

Follow Me
Všechny mé fotografie, text, videa a celý obsah blogu je chráněn autorským právem. Obsah blogu nemůže být žádným způsobem použit nebo kopírován bez mého souhlasu. Petra Vančurová ©2011-2017 All of my photographs and the blog content are copyrighted and all rights reserved. They may not be used or reproduced in any way without my explicit permission. Petra Vančurová ©2011-2017